  • ELJ-SA221KF
ELJ-SA221KF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-SA221KF
HK JDW NO:
590-ELJ-SA221KF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ELJ-SA221KF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-SA221KF
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Series
    SA
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    5mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    12Ohm Max
  • Current
    10mA
  • Max DC Current
    5mA
  • Frequency - Self Resonant
    4MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 1.5MHz
  • DC Current
    5mA
  • Height
    2.1844mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm