  • ELL-6GM270M
ELL-6GM270M
advertisement
Manufacturer No:
ELL-6GM270M
HK JDW NO:
590-ELL-6GM270M
Datasheet:
ELL-6GM270M
Step5Bar-code shipping tag
ELL-6GM270M
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    560mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    560mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    5.9944mm