  • ELL-6SH5R6M
ELL-6SH5R6M
advertisement
Manufacturer No:
ELL-6SH5R6M
HK JDW NO:
590-ELL-6SH5R6M
Datasheet:
ELL-6SH5R6M
Step5Bar-code shipping tag
ELL-6SH5R6M
    Select All
  • Pbfree Code
    Wirewound
  • Resistance
    49mOhm
  • Depth
    6.5mm
  • Current Rating
    1.8A
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    49mOhm
  • Current
    200mA
  • Max DC Current
    1.8A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    1.8A
  • RMS Current (Irms)
    1.8A
  • Series Resistance
    49mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    3.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.130 3.30mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.236W 6.40mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%