  • ELL-8TP820MB
ELL-8TP820MB
advertisement
Manufacturer No:
ELL-8TP820MB
HK JDW NO:
590-ELL-8TP820MB
Package:
Nonstandard, Corner Terminals
Datasheet:
ELL-8TP820MB
Step5Bar-code shipping tag
ELL-8TP820MB
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard, Corner Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    P
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.15A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.15A
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    170mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    950mA
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    8.001mm