  • ELL-SFG470MA
ELL-SFG470MA
advertisement
Manufacturer No:
ELL-SFG470MA
HK JDW NO:
590-ELL-SFG470MA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ELL-SFG470MA
Step5Bar-code shipping tag
ELL-SFG470MA
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    G
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Embossed
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.2mm
  • Current Rating
    350mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.15Ohm
  • Max DC Current
    350mA
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    300mA
  • Case/Size Code
    1616
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm