  • ELL-SFG4R7NA
ELL-SFG4R7NA
advertisement
Manufacturer No:
ELL-SFG4R7NA
HK JDW NO:
590-ELL-SFG4R7NA
Datasheet:
ELL-SFG4R7NA
Step5Bar-code shipping tag
ELL-SFG4R7NA
  • Series
    G
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm