  • EMIF06-10006F1
EMIF06-10006F1
advertisement
Manufacturer No:
EMIF06-10006F1
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-EMIF06-10006F1
Package:
15-WFBGA, FCBGA
Datasheet:
Description:
FILTER RC(PI) 100 OHM/60PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMIF06-10006F1
  • Package / Case
    15-WFBGA, FCBGA
  • Number of Pins
    15
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    IPAD™
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.051W 2.92mmx1.29mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Low Pass
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • HTS Code
  • Subcategory
    Data Line Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    RC (Pi)
  • Number of Functions
    6
  • Base Part Number
    EMIF06
  • Number of Channels
    6
  • Current
    10mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    120Ohm
  • ESD Protection
    Yes
  • Filter Order
    2nd
  • Values
    R = 100 Ω, C = 60pF (Total)
  • Resistance - Channel (Ω)
    100
  • Height
    0.028 0.70mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    1.29mm