  • EMVY350ADA330MF55G
EMVY350ADA330MF55G
advertisement
Manufacturer No:
EMVY350ADA330MF55G
HK JDW NO:
856-EMVY350ADA330MF55G
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EMVY350ADA330MF55G
    Radial, Can - SMD
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    140mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Impedance
    1Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    56mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    140mA @ 100kHz
  • Ripple Current (AC)
    140mA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    5.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm