  • EP2AGX95EF35C6N
EP2AGX95EF35C6N
advertisement
Manufacturer No:
EP2AGX95EF35C6N
HK JDW NO:
386-EP2AGX95EF35C6N
Package:
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet:
EP2AGX95EF35C6N
Description:
2.6mm mm FPGAs Arria II GX Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 2393
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EP2AGX95EF35C6N
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    EP2AGX95
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    452
  • Number of I/O
    452
  • Clock Frequency
    500MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
    89178
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    3747
  • Height Seated (Max)
    2.6mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm