  • ER1641-222JS
ER1641-222JS
advertisement
Manufacturer No:
ER1641-222JS
HK JDW NO:
79-ER1641-222JS
Step5Bar-code shipping tag
ER1641-222JS
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Molded
  • Current Rating
    650mA
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39010/02
  • Lead Length
    36.53mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Q @ Freq
    44 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    44
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Rated Current-Max
    0.65A