  • ERA-14EB392U
ERA-14EB392U
advertisement
Manufacturer No:
ERA-14EB392U
HK JDW NO:
590-ERA-14EB392U
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ERA-14EB392U
Description:
FIXED RESISTOR ERA-14 Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-14EB392U
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ERA-14
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Technology
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm