  • ERA-6AEB114V
ERA-6AEB114V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-6AEB114V
HK JDW NO:
590-ERA-6AEB114V
Datasheet:
ERA-6AEB114V
Description:
FIXED RESISTOR ERA-6A Series, Thin Film, 110kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 41475
Step5Bar-code shipping tag
ERA-6AEB114V
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERA-6A
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    110kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Depth
    1.25mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm