  • ERA-6ARB8452V
ERA-6ARB8452V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-6ARB8452V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERA-6ARB8452V
Package:
Datasheet:
ERA-6ARB8452V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 84.5kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERA-6ARB8452V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    84.5kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Depth
    1.25mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Rated Temperature
    85°C
  • Length
    2mm