  • ERA-8AHD10R2V
ERA-8AHD10R2V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-8AHD10R2V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERA-8AHD10R2V
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 10.2Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERA-8AHD10R2V
  • Tolerance
    0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    10.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm