  • ERA-8APB132V
ERA-8APB132V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-8APB132V
HK JDW NO:
590-ERA-8APB132V
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ERA-8APB132V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-8A Series, Thin Film, 1.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3183
Step5Bar-code shipping tag
ERA-8APB132V
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERA-8A
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm