  • ERA-8ARB102V
ERA-8ARB102V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-8ARB102V
HK JDW NO:
590-ERA-8ARB102V
Datasheet:
ERA-8ARB102V
Description:
FIXED RESISTOR ERA-8A Series, Thin Film, 1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 789
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERA-8ARB102V
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Depth
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm