  • ERC553K6500BEEA500
ERC553K6500BEEA500
advertisement
Manufacturer No:
ERC553K6500BEEA500
HK JDW NO:
873-ERC553K6500BEEA500
Description:
3.65kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC553K6500BEEA500
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.65kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W