  • ERD-S2TJ364V
ERD-S2TJ364V
advertisement
Manufacturer No:
ERD-S2TJ364V
HK JDW NO:
590-ERD-S2TJ364V
Datasheet:
ERD-S2TJ364V
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 360kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 7963
Step5Bar-code shipping tag
ERD-S2TJ364V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -150/ -700ppm/°C
  • Resistance
    360kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    250mW
    unknown
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Diameter
    0.45 mm