  • ERJ-14NF2943U
ERJ-14NF2943U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-14NF2943U
HK JDW NO:
590-ERJ-14NF2943U
Datasheet:
ERJ-14NF2943U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 294kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10570
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-14NF2943U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    294kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm