  • ERJ-1TYF271U
ERJ-1TYF271U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1TYF271U
HK JDW NO:
590-ERJ-1TYF271U
Datasheet:
ERJ-1TYF271U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 270Ohms, 1W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 2472
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1TYF271U
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    ERJ
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    270Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    6.4008mm
  • Width
    3.2004mm