  • ERJ-6RBD4121V
ERJ-6RBD4121V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6RBD4121V
HK JDW NO:
590-ERJ-6RBD4121V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-6RBD4121V
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6RBD4121V
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.12kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    100mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm