  • ERJ-6RED95R3V
ERJ-6RED95R3V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6RED95R3V
HK JDW NO:
590-ERJ-6RED95R3V
Datasheet:
ERJ-6RED95R3V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 95.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6RED95R3V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    95.3Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm