  • ERJ-B2CJR016V
ERJ-B2CJR016V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-B2CJR016V
HK JDW NO:
590-ERJ-B2CJR016V
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
Description:
ERJ Series, Thick Film, 16mOhms, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-B2CJR016V
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Supplier Device Package
    0612
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERJ
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    0/ +300ppm/°C
  • Resistance
    16mOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    3.2mm