  • ERJ-L06UF49MV
ERJ-L06UF49MV
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-L06UF49MV
HK JDW NO:
590-ERJ-L06UF49MV
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-L06UF49MV
Description:
ERJ Series, Thick Film, 49mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-L06UF49MV
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    49mOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm