  • ERJ-L12UJ49MU
ERJ-L12UJ49MU
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-L12UJ49MU
HK JDW NO:
590-ERJ-L12UJ49MU
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ERJ-L12UJ49MU
Description:
ERJ Series, Thick Film, 49mOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-L12UJ49MU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Supplier Device Package
    1812
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    49mOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm