  • ERJ-L1WUJ41MU
ERJ-L1WUJ41MU
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-L1WUJ41MU
HK JDW NO:
590-ERJ-L1WUJ41MU
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ERJ-L1WUJ41MU
Description:
ERJ Series, Thick Film, 41mOhms, 1W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-L1WUJ41MU
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    41mOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    1.1938mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    6.4008mm
  • Width
    3.2004mm