  • ERJ-P03F1102V
ERJ-P03F1102V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P03F1102V
HK JDW NO:
590-ERJ-P03F1102V
Datasheet:
ERJ-P03F1102V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 11kOhm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4951
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P03F1102V
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    11kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%