  • ERJ-P08J1R6V
ERJ-P08J1R6V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-P08J1R6V
HK JDW NO:
590-ERJ-P08J1R6V
Datasheet:
ERJ-P08J1R6V
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-P08J1R6V
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Tab
  • Temperature Coefficient
    -100/ +600ppm/°C
  • Resistance
    1.6Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm