  • ERJ-PA2F1543X
ERJ-PA2F1543X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PA2F1543X
HK JDW NO:
590-ERJ-PA2F1543X
Datasheet:
ERJ-PA2F1543X
Description:
ERJ Series, Thick Film, 154kOhm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PA2F1543X
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    154kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm