  • ERJ-U08J1R3V
ERJ-U08J1R3V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U08J1R3V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-U08J1R3V
Package:
Datasheet:
ERJ-U08J1R3V
Description:
Thick Film, 1.3Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U08J1R3V
    Select All
  • Weight
    16.187578mg
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    1.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm