  • ERL20536R00FKEK500
ERL20536R00FKEK500
advertisement
Manufacturer No:
ERL20536R00FKEK500
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ERL20536R00FKEK500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
536Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERL20536R00FKEK500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Series
    ERL
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    536Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W