  • ESC-03-681
ESC-03-681
advertisement
Manufacturer No:
ESC-03-681
HK JDW NO:
165-ESC-03-681
Package:
Datasheet:
ESC-03-681
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 3A CHAS
Step5Bar-code shipping tag
ESC-03-681
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2014
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    3A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L85.0XB39.0XH30.0 (mm)/L3.346XB1.535XH1.181 (inch)
  • Operating Frequency
    60Hz Hz
  • Leakage Current
    75.5μA
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    30mm
  • Length
    85mm