  • ESM040W-0850-42
ESM040W-0850-42
advertisement
Manufacturer No:
ESM040W-0850-42
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-ESM040W-0850-42
Package:
Datasheet:
ESM040W-0850-42
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESM040W-0850-42
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.556lb 252g
  • Operating Temperature
    -30°C~90°C
  • Published
    2017
  • Series
    ESM (40W)
  • Size / Dimension
    4.20Lx2.37W x 0.99 H 106.7mmx60.3mmx25.2mm
  • Feature
    OCP, OTP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    36W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    850mA
  • Voltage - Output
    28V~42V