  • ESMM421VSN331MR35U
ESMM421VSN331MR35U
advertisement
Manufacturer No:
ESMM421VSN331MR35U
HK JDW NO:
856-ESMM421VSN331MR35U
Description:
SMM 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -25°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMM421VSN331MR35U
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    SMM
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.005Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.98A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.8314A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm