  • ESMQ3B1VSN102MA45W
ESMQ3B1VSN102MA45W
advertisement
Manufacturer No:
ESMQ3B1VSN102MA45W
HK JDW NO:
856-ESMQ3B1VSN102MA45W
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
SMQ 1000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.63A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMQ3B1VSN102MA45W
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    315V
  • Capacitance
    1000μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    3.63A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.63A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.1909A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm