  • ESR10EZPF4751
ESR10EZPF4751
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPF4751
HK JDW NO:
687-ESR10EZPF4751
Datasheet:
ESR10EZPF4751
Description:
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 4.75kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11632
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPF4751
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.75kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm