  • ESR10EZPF8202
ESR10EZPF8202
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPF8202
HK JDW NO:
687-ESR10EZPF8202
Datasheet:
ESR10EZPF8202
Description:
Quantity:
In Stock : 2629
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPF8202
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    82kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm