  • ESR18EZPF3922
ESR18EZPF3922
advertisement
Manufacturer No:
ESR18EZPF3922
HK JDW NO:
687-ESR18EZPF3922
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ESR18EZPF3922
Description:
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 39.2kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8668
Step5Bar-code shipping tag
ESR18EZPF3922
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    39.2kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm