  • ESR18EZPF8060
ESR18EZPF8060
advertisement
Manufacturer No:
ESR18EZPF8060
HK JDW NO:
687-ESR18EZPF8060
Datasheet:
ESR18EZPF8060
Description:
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 806Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15256
Step5Bar-code shipping tag
ESR18EZPF8060
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    806Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm