  • ESS015W-0400-32
ESS015W-0400-32
advertisement
Manufacturer No:
ESS015W-0400-32
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-ESS015W-0400-32
Package:
Datasheet:
ESS015W-0400-32
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESS015W-0400-32
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.34lb 154g
  • Operating Temperature
    -30°C~90°C
  • Series
    ESS (15W)
  • Size / Dimension
    3.30Lx1.57W x 0.99 H 83.8mmx39.9mmx25.1mm
  • Feature
    OCP, OTP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    13W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Voltage - Output
    21V~32V