  • ETQ-PAF1R3EKF
ETQ-PAF1R3EKF
advertisement
Manufacturer No:
ETQ-PAF1R3EKF
HK JDW NO:
590-ETQ-PAF1R3EKF
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ETQ-PAF1R3EKF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETQ-PAF1R3EKF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Material - Core
    Ferrite
  • Series
    PCC-F179F (S1)
  • Size / Dimension
    0.677Lx0.661W 17.20mmx16.80mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    17.7A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.56mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    35.2A
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm