  • EXC-34CG900U
EXC-34CG900U
advertisement
Manufacturer No:
EXC-34CG900U
HK JDW NO:
590-EXC-34CG900U
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
EXC-34CG900U
Description:
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
EXC-34CG900U
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2011
  • Series
    EXC34
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    100mA
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    90Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    3Ohm
  • Impedance @ Frequency
    90Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    5V
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm