  • EXC-X4CE900U
EXC-X4CE900U
advertisement
Manufacturer No:
EXC-X4CE900U
HK JDW NO:
590-EXC-X4CE900U
Package:
0202 (0505 Metric)
Datasheet:
EXC-X4CE900U
Description:
PANASONIC EXCX4CE900U INDUCTOR, COMMON MODE, 90OHM, 20%, SMD
Step5Bar-code shipping tag
EXC-X4CE900U
  • Package / Case
    0202 (0505 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2014
  • Series
    EXCX4
  • Size / Dimension
    0.026Lx0.020W 0.65mmx0.50mm
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    100mA
  • Case Code (Imperial)
    0202
  • Impedance
    90Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    3Ohm
  • Impedance @ Frequency
    90Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    5V
  • Height
    355.6μm
  • Length
    16.51mm