  • EXC824/1850SM
EXC824/1850SM
advertisement
Manufacturer No:
EXC824/1850SM
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EXC824/1850SM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXC824/1850SM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    EXC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Frequency
    896MHz
  • Frequency Range
    824MHz~896MHz 1.85GHz~1.99GHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    860MHz 1.9GHz