  • F339X143348MKP2T0
F339X143348MKP2T0
advertisement
Manufacturer No:
F339X143348MKP2T0
HK JDW NO:
886-F339X143348MKP2T0
Datasheet:
F339X143348MKP2T0
Purchasing and Inquiry
F339X143348MKP2T0 Overview
The lead spacing of this electrical device is 1.083 27.50mm.A temperature of -55°C~110°C is suitable for operation of the device.
F339X143348MKP2T0 Features
F339X143348MKP2T0 Applications
There are a lot of Vishay BC Components F339X143348MKP2T0 applications of film capacitors.
  • Matching networks
  • Filters
  • Coupling, decoupling
  • Filtering
  • Industrial and automotive inverters
  • Battery management system
  • Test and measuring equipment
  • Blocking
  • Satellite TV
  • VCO's
Step5Bar-code shipping tag
F339X143348MKP2T0
    Radial
  • Number of Pins
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    7.800003g
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm