  • F3SG-4RE1230P30
F3SG-4RE1230P30
advertisement
Manufacturer No:
F3SG-4RE1230P30
HK JDW NO:
607-F3SG-4RE1230P30
Package:
Datasheet:
F3SG-4RE1230P30
Description:
LIGHT CURTAIN ECON 60 BEAM 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
F3SG-4RE1230P30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2015
  • Series
    F3SG-RE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Protections
    Hand/Arm
  • Detection Capability
    30mm
  • Protective Height
    1230mm
  • Number of Beams
    60
  • Beam Pitch
    20mm