  • F3SG-4RR0880-25
F3SG-4RR0880-25
advertisement
Manufacturer No:
F3SG-4RR0880-25
HK JDW NO:
607-F3SG-4RR0880-25
Package:
Datasheet:
F3SG-4RR0880-25
Description:
SENSOR LIGHT CURTAIN 35" FINGER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F3SG-4RR0880-25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Series
    F3SG-RR
  • Feature
    Blanking, Muting Function
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Ingress Protection
    IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Waterproof
  • Protections
    Hand
  • Detection Capability
    25mm
  • Operating Range
    0.3m ~ 17.0m
  • Protective Height
    880mm
  • Number of Beams
    44
  • Beam Pitch
    20mm