  • F6025S24B-RSR
F6025S24B-RSR
advertisement
Manufacturer No:
F6025S24B-RSR
HK JDW NO:
528-F6025S24B-RSR
Package:
Datasheet:
F6025S24B-RSR
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
F6025S24B-RSR
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Published
    2001
  • Series
    F6025
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Protection
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.040A
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • Speed
    2400 rpm
  • Rated Current
    0.04A
  • RPM
    2300 RPM
  • Air Flow
    12.0 CFM (0.336m3/min)
  • Noise
    22.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.070 in H2O (17.4 Pa)
  • Thermal Support Device Type
    DC FAN
  • Length
    60mm
  • Width
    25mm