  • FAD1-08015CAMW12
FAD1-08015CAMW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-08015CAMW12
HK JDW NO:
649-FAD1-08015CAMW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-08015CAMW12
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-08015
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Obsolete
    2 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    600mW
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.050A
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Current Rating
    50mA
  • RPM
    2440 RPM
  • Bearing Type
    1 Ball/1 Sleeve
  • Air Flow
    21.8 CFM (0.610m3/min)
  • Noise
    24.9 dB(A)
  • Static Pressure
    0.078 in H2O (19.4 Pa)
  • Width
    15.00mm