  • FAD1-08025CHHW12
FAD1-08025CHHW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-08025CHHW12
HK JDW NO:
649-FAD1-08025CHHW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-08025CHHW12
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.189lb 85.73g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-08025
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Discontinued
    2 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    1.92W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.160A
  • Max Power Dissipation
    1.92W
  • Current Rating
    160mA
  • RPM
    3000 RPM
  • Bearing Type
    Hydrodynamic
  • Air Flow
    40.3 CFM (1.13m3/min)
  • Noise
    33.4 dB(A)
  • Static Pressure
    0.154 in H2O (38.4 Pa)
  • Width
    25.00mm